» Home » PTTK Oddział w Koninie » Władze Oddziału » Członkostwo/Składki PTTK » Zniżki » PRZEWODNICY «
» Kronika » CHATKA ORNITOLOGA PTTK » Ciekawe strony » Regulaminy » RODO » Kontakt » O stronie «

Szkolenie dla rowerzystów
(5kB) W dniu 15.03.2012 r. o godz. 17.00 w sali szkoleniowej WORD przy ul. Zakładowej 4B rozpoczęło się bezpłatne, przedsezonowe szkolenie z zakresu nowych przepisów ruchu drogowego dla rowerzystów. Frekwencja zaskoczyła organizatorów.
Dnia 15 marca 2012 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie odbyło się bezpłatne szkolenie dla rowerzystów z zakresu bezpiecznych zachowań na drodze oraz wprowadzonych zmian dla rowerzystów w przepisach ustawy - Prawo o ruchu drogowym. W szkoleniu uczestniczyło 70 rowerzystów.

Szkolenie zorganizowane zostało przez:
1. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie,
2. Komendę Miejską Policji w Koninie,
3. KTSR "Sport Club Konin",
4. STR "Ciklo" PTTK.
Szkolenie rozpoczął Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie - Piotr Korytkowski, który zaprezentował uczestnikom działania, jakie są realizowane przez koniński ośrodek egzaminowania na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowego.
Kolejnym wykładowcą był Egzaminator Nadzorujący - Przemysław Kurzawa, który przybliżył zgromadzonym osobom wprowadzone zmiany dotyczące rowerzystów w przepisach ustawy - Prawo o ruchu drogowym.
Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie - podinsp. Waldemar Tyrański przedstawił zagadnienia związane z właściwym wyposażeniem roweru i rowerzysty oraz omówił najczęstsze wykroczenia popełniane przez tą grupę uczestników ruchu drogowego, zaś Pani asp. szt. Iwona Majkowska poruszyła temat właściwego zabezpieczania rowerów przed kradzieżą.
Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe. Ponadto każdy przeszkolony rowerzysta otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w powyższym szkoleniu.

2012-03-18 Władysław Wojtulewicz
Luty 2020