Zmarł Krzysztof Okoński

Z żalem informujemy, że zmarł Krzysztof Okoński, radny Rady Miejskiej II, III, IV i V (2006-2010) kadencji w Koninie. Był wieloletnim działaczem i pracownikiem konińskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Był członkiem PTTK i wieloletnim członkiem Klubu Turystycznego PTTK w Koninie, obdarzonym zaufaniem Koleżanek i Kolegów, wybieranym do Zarządu Klubu. Na lata 1998-2000 powierzono mu funkcję prezesa Zarządu Klubu Turystycznego PTTK w Koninie. Był współtwórcą projektu SPACERKIEM PO ZDROWIE. Jego zaangażowaniu zawdzięczamy współpracę z MZK Konin. Pospacerkowe spotkania w siedzibie Civitas Christiana integrowały i zacieśniały przyjaźnie uczestników.

Zaangażował się w organizację wielu wyjazdów na Kolejowe Peregrynacje. Uczestniczył w przedsięwzięciach Oddziału PTTK w Koninie, jak Rajdy Zimowe (ekstremalne wyprawy zimą pod namiot), spływy kajakowe czy Górskie Zimowe Rajdy Mikołajkowe. Był wśród pierwszych osób nocujących w Chatce Ornitologa PTTK w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym.

Na wieczną wędrówkę odszedł 19.11.2023 r. Pożegnaliśmy Go w Koninie 13.12.2023 r. w kościele Miłosierdzia Bożego. Jego prochy spoczęły na cmentarzu komunalnym przy ul. Staromorzysławskiej. Rodzinie składamy wyrazy współczucia

Zarząd Klubu Turystycznego PTTK w Koninie
    Konin, 2023-12-12