ZIMOWA BIESIADA Z PIOSENKĄ TURYSTYCZNĄ

Jednym z celów działalności Klubu Turystycznego PTTK w Koninie była od zawsze popularyzacja piosenki turystycznej, towarzyszącej członkom podczas wędrówek pieszych i rowerowych, spływów czy odpoczynków w schronisku. Z towarzyszeniem 3 gitar i akordeonu piosenki taneczne, turystyczne i poetyckie zabrzmiały w karnawałowy weekend 3-4 lutego 2024 r. w dobrze znanym ośrodku „Owocowy Raj” nad zalewem Powy. Nie zabrakło masek i strojów karnawałowych.

Podczas biesiady odbył się tradycyjny Konkurs Nalewkowy. Spośród 8 autorów napojów o oryginalnej recepturze pracowite jury wyłoniło trójkę zwyciężczyń: Zenię, Ulę i Majkę. Aromatyczne nalewki towarzyszyły muzycznej biesiadzie aż do następnego dnia. Dżdżysta pogoda nie pozwoliła na dalsze spacery po pięknej okolicy. Zdjęcia