Zbliżają się wakacje zatem i my będziemy odpoczywać. Oczywiście nie od roweru. Ale najpierw spotkaliśmy się w ramach naszej wspólnej akcji KTR CIKLO & WORD Konin z liczną grupą uczestników. Zaprosiła nas Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie. O zasadach bezpieczeństwa i nowych przepisach uczniowie czterech klas 4 dowiedzieli się od dyrektora WORD Pawła Durkiewicza. Beata Marszał wraz z grupą CIKLO prezentowała wydarzenia, trasy i możliwości jakie daje jednoślad, Ryszard Rączka z pasją w swoich opowieściach przedstawił rowerową przyjaciółkę Miłka Raulin. Natomiast Anna Piekarska z WORD Konin przygotowała podczas prowadzonej pogadanki atrakcyjne nagrody dla aktywnych uczniów. O rowerze moglibyśmy opowiadać godzinami, ale czas lekcji dydaktycznej był ograniczony. Na koniec prelekcji czekała na nas słodka niespodzianka i podziękowania. Życzymy wszystkim bezpiecznych i aktywnych wakacji. Zachęcamy szkoły do współpracy i zgłaszania się do nas po przerwie letniej. WW

