Europejskie Dni Dziedzictwa – 22.09.2024 r.

„Szlaki. Sieci. Połączenia”- pod takim hasłem obchodzone są Europejskie Dni Dziedzictwa w 2024 roku. 22 września na terenie Muzeum Okręgowego w Koninie przygotowany został „Żywy Skansen” z oryginalnym rękodziełem.

W namiocie wygłoszone zostały dwa wykłady. Krzysztof Gorczyca przygotował opowieść o przewłoce na średniowiecznym szlaku żeglugowym Warta-Gopło-Wisła oraz o grodzisku stożkowatym Przewłoka (Żółwieniec, gm. Wierzbinek). Prezentację o europejskich i lokalnych szlakach kulturowych omówiła Wanda Gruszczyńska z Klubu Turystycznego PTTK w Koninie. Nie zabrakło historycznego spojrzenia na znakowane szlaki turystyczne okolic Konina, które od czasu wyznakowania w II połowie XX w. przez działaczy powstałego w 1953 roku Oddziału PTTK w Koninie do tej pory służą kolejnym pokoleniom wędrowców.

Odwiedzającym „Żywy Skansen” Marek Chlebicki, prezes Klubu Turystycznego PTTK w Koninie, podawał informacje o projekcie „SPACERKIEM PO ZDROWIE” i przygotowywanym wspólnie z Muzeum Okręgowym w Koninie „Spacerku ze słoniem” w niedzielę 29 września 2024 r. z okazji Światowego Dnia Turystyki. ZDJĘCIA