Bursztynowy Złaz dla Rodzin – Koło Zakładowe PTTK przy Hucie Aluminium Konin

W dniu 8 czerwca, po wieloletniej przerwie, odbył się rajd pieszo-rowerowy organizowany przez Koło Zakładowe PTTK przy Hucie Aluminium Konin oraz Gränges Konin. W rajdzie udział wzięło 66 uczestników, w tym 37 osób – pracowników firmy i członków ich rodzin, którzy pieszo, rowerami i samochodami przybyli do Agroturystyki Ania i Filip w Izabelinie. Na mecie rajdu dzieci z zaskoczeniem i radością odbierały firmowe upominki, rodzinnie chętnie brali udział w konkursach sprawnościowych.

Cel naszej wspólnej imprezy został osiągnięty:

– integracja pracowników i ich rodzin z członkami Koła Zakładowego PTTK przy Hucie Aluminium Konin,

– zachęcanie do aktywności i czynnego uprawiania turystyki,

– reaktywacja Bursztynowego Złazu jako wydarzenia organizowanego wspólnie przez zakład pracy i Koło PTTK, które założyli turyści – pracownicy Huty Aluminium Konin w 1967 roku.

Bursztynowe Złazy Konińskich Hutników miały 20 edycji, pierwszy odbył się w 1976 roku w Mrówkach. Autorzy zdjęć: Urszula Glanc, Dariusz Rutecki