Spacerkiem w Dzień Matki KT PTTK 26.05.2024 r.

Tu była odkrywka Gosławice!

Prezent dla mam i ich rodzin przygotowali 26 maja 2024 r. członkowie Klubu Turystycznego PTTK w Koninie, Koła Seniora SITG KWB Konin i MZK Konin w postaci wycieczki po terenach dawnej odkrywki Gosławice w ramach projektu Spacerkiem po Zdrowie. Po nieoczywistych zakamarkach miasta Konina wędrowało grono zainteresowanych industrialną historią naszego regionu. Uczestnicy poznali istniejącą w latach 1957-1974 odkrywkę Gosławice od strony wschodniej. Inż. Franciszek Hoch wskazał miejsca wkopu otwierającego, odstojników, zwałowisk i torów kolejowych. Krajoznawcy zwrócili uwagę na zbadany w 1965 r. przed wkroczeniem maszyn gródek strażniczy z XII w., strzegący traktu Kalisz-Kruszwica. Dzięki zaangażowaniu i cierpliwości pana Mirosława Olszewskiego, pracownika ZE PAK, piechurzy odwiedzili pompownię w Malińcu. Kierownikiem przechadzki był Marek Chlebicki, a linią SPACER MZK Konin dowodził pan Wojciech Kujawa.

Projekt SPACERKIEM Po zdrowie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Konina będzie miał kolejną odsłonę 23 czerwca podczas Nocy Kupały. Zapraszamy! ZDJĘCIA