11 listopada – Świąteczny rajd rowerowy

Reprezentacja Oddziału PTTK w Koninie podczas uroczystości 11 listopada 2023 r. złożyła kwiaty pod pomnikiem J. Piłsudskiego. Klub Turystyki Rowerowej CIKLO PTTK Konin zaprosił na ogólnodostępny Rowerowy Rajd Niepodległościowy. Odwiedzając miejsca pamięci rowerzyści uczcili święto wykorzystując ulubiony środek lokomocji! Zapraszamy na świąteczną rundę za rok!

Konińscy rowerzyści w aktywny sposób przyłączyli się do uroczystych obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości w Koninie. 11 listopada 2023 r. o godz. 9.00 wyruszyli na rowerach z Placu Wolności i pokonali trasę, odwiedzając miejsca pamięci w Koninie i Żychlinie. Przy tablicach i na grobach zapalone zostały znicze i dodano Cześć Poległym. Trasa Rowerowego Rajdu Niepodległościowego wiodła dalej ulicą Kolską przy cmentarzu parafialnym, na którym znajdują się groby tych, którzy walczyli o Wolną Polskę. Na chwilę zadumy rowerzyści zatrzymali się przy Rondzie Podoficerów Małoletnich oraz przy głazach z pamiątkowymi tablicami Powstańców Styczniowych o. Maksyma Tarejwo i Zygmunta Waryłkiewicza.

Przed konińskim ratuszem grupa rowerowa dołączyła do uczestników miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości i złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zakończenie rajdu miało swoje miejsce na Placu Wolności podczas wspólnych uroczystości. Na miejscu czekały również rogale marcińskie i grochówka.

Mamy nadzieję że w przyszłym roku będzie równie sprzyjająca rowerzystom pogoda i uda się zaprosić jeszcze więcej chętnych do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w aktywny sposób. Organizatorami rajdu byli Klub Turystyki Rowerowej CIKLO PTTK w Koninie i Miasto Konin.