Jubileuszowy rajd do CHATKI
(51,2kB) Nasza oddziałowa rodzinka na plenerowym spotkaniu jubileuszowym w CHATCE ORNITOLOGA PTTK!

Jubileuszowy Rajd Chatkowy PTTK Konin* 28.09.2013

Na plenerowe uroczystości jubileuszu 100-lecia Krajoznawstwa Konińskiego i 60 lat istnienia Oddziału PTTK w Koninie tłumnie przybyli członkowie z kół i klubów oraz sympatycy w sobotę 28 września 2013 r. do CHATKI ORNITOLOGA PTTK. Data niemal zbiegła się z obchodzonym 27 września Światowym Dniem Turystyki.

Trasę pieszą (z pomocą autokaru) poprowadził Marek Chlebicki, szef sekcji pieszo-krajoznawczej Klubu Turystycznego PTTK w Koninie. W kościele pw. św. Mikołaja w Lądku ksiądz proboszcz Dariusz Kolski zaprezentował świątynię i przyznał się, że do szkół chadzał w Koninie. Kolejne spotkania z historią były za Prosną w Komorzu Przybysławskim i w Raszewach. W Myszakówku na mogile w miejscu potyczki powstańców styczniowych kol. Leszek Sobczak z KTG HARNAŚ w imieniu całej grupy zapalił znicz. Z Myszakówka 18 osób - w tym córki i syn HARNASI - poszli pieszo przez malownicze lasy Puszczy Pyzdrskiej w stronę CHATKI. We Wrąbczynkowskich Holendrach nawiedzili stary cmentarz ewangelicki. W końcu autokarem z drugą grupą dojechali do bazy turystyki kwalifikowanej CHATKA ORNITOLOGA PTTK we wsi Białobrzeg.

Zdrożonych turystów powitał prezes Jubilata Andrzej Łącki. Posiłek przygotowała kol. Krystyna Sznajder z samozwańczą ekipą. Medale jubileuszowe otrzymali dobrodzieje CHATKI: Krystyna, Katarzyna i Jerzy Sznajdrowie, Magdalena i Marek Nejmanowie z Kościelca i Dariusz Lisiecki z Benewicz. Magda Nejman podarowała specjalny zegar na kolejne lata prowadzenia bazy. Kol. Eugeniusz Figura przygotował prezentację Klubu Turystyki Górskiej HARNAŚ przy Zespole Elektrowni w Koninie. Zabawa przy ognisku uświetniła uroczystość.

Obchody 100 lat konińskiego krajoznawstwa i 60 lat Oddziału PTTK w Koninie odbywają się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Starosty Konińskiego Małgorzaty Waszak, Prezydenta Miasta Konina Józefa Nowickiego i Prezesa Zarządu Głównego PTTK Romana Bargieła.

Zdjęcia: Marek Chlebicki, Zbyszek Szczypkowski, Władysław I CIKLO Wojtulewicz.
Tekst: Wanda Gruszczyńska
Czerwiec 2018