Tak dla odbudowy dworca Konin
(25kB) TAK dla dworca kolejowego w Koninie w starej formie! W ciągu 3 tygodni pod petycją podpisały się 592 osoby! Na portalu lm propozycję wsparło 2400 internautów.
Towarzystwo Przyjaciół Konina zainicjowało akcję zbierania podpisów pod petycją do PKP i Prezydenta Konina.

Podpisy można było złożyć również w siedzibie PTTK.

List otwarty http://konin.pttk.pl/pliki/TAKdladworca-listotwarty.pdf
Makieta dworca do odbudowania ze strony http://www.facebook.com/Mikroskala http://konin.pttk.pl/pliki/578294_457859490952769_1982406990_n

Szanowni Państwo, drogie media,

patrząc na koniński dworzec nasuwa się cytat z Nowych Aten – pierwszej polskiej encyklopedii powszechnej, której autorem był ks. Benedykt Chmielowski: "Jaki jest koń, każdy widzi". Nasz dworzec to nie jest urokliwy punkt na mapie podróżnych, w którym chciałoby się spędzić czas pomiędzy kolejnymi pociągami, nie jest też dumą samych mieszczan z sentymentem i (nie ukrywajmy tego) zazdrością patrzą na bliźniaczy do naszego i do dziś upiększajšcy Koło. Jest to raczej straszący po-PRL-owski blaszak, od niedawna jedynie bardziej atrakcyjny dzięki sporemu wysiłkowi organizacyjnemu Akcji Konin.
Ostatnimi czasy sporo mówiono o zapowiedziach PKP w zakresie możliwoœci budowy w naszym mieście nowego budynku dworca, gdyż nie ma szans na przywrócenie świetnoœci obecnemu blaszakowi.
Stąd też nasz pomysł i działanie, które mamy nadzieję spotka się z poparciem mieszkańców, Państwa wsparciem i przychylnośœcią adresatów listu otwartego, który załączamy.
Z listem będzie się można zapoznać i złożyć swój podpis od czwartku 7 marca w siedzibie konińskiego oddziału PTTK przy ul. Kolejowej 11. Od poniedziałku oba dokumenty dostępne będšą również w siedzibie i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Przewidujemy również wyjście do mieszkańców i możliwość złożenia swojego podpisu przy spotkaniu z członkami TPK (o terminie i miejscu poinformujemy w póŸniejszym terminie).
Będziemy bardzo wdzięczni, jeœli mieszkańcy miasta mogliby złożyć swoje podpisy również w Państwa siedzibach, a Państwo wspomnieli o tej możliwoœci na swoich łamach.
Zbieranie podpisów przewidujemy do końca marca 2013, po czym inicjowaną przez Towarzystwa Przyjaciół Konina wolę mieszkańców miasta przekażemy władzom PKP oraz Prezydentowi Miasta Konina.

pozdrawiam
Piotr Pęcherski
Towarzystwo Przyjaciół Konina
62-500 Konin, ul. Mickiewicza 2
e-mail: powazki.konina@gmail.com
www.powazkikonina.org
e-mail: tpkkonin@gmail.com
www.facebook.com/tpk.konin

Listy do podpisywania są wyłożone w PTTK i w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.
Najbliższe święta:31 października
Halloweenn