Tak dla odbudowy dworca Konin
(25kB) TAK dla dworca kolejowego w Koninie w starej formie! W ci±gu 3 tygodni pod petycj± podpisały się 592 osoby! Na portalu lm propozycję wsparło 2400 internautów.
Towarzystwo Przyjaciół Konina zainicjowało akcję zbierania podpisów pod petycj± do PKP i Prezydenta Konina.

Podpisy można było złożyć również w siedzibie PTTK.

List otwarty http://konin.pttk.pl/pliki/TAKdladworca-listotwarty.pdf
Makieta dworca do odbudowania ze strony http://www.facebook.com/Mikroskala http://konin.pttk.pl/pliki/578294_457859490952769_1982406990_n

Szanowni Państwo, drogie media,

patrz±c na koniński dworzec nasuwa się cytat z Nowych Aten – pierwszej polskiej encyklopedii powszechnej, której autorem był ks. Benedykt Chmielowski: "Jaki jest koń, każdy widzi". Nasz dworzec to nie jest urokliwy punkt na mapie podróżnych, w którym chciałoby się spędzić czas pomiędzy kolejnymi poci±gami, nie jest też dum± samych mieszczan z sentymentem i (nie ukrywajmy tego) zazdro¶ci± patrz± na bliĽniaczy do naszego i do dzi¶ upiększający Koło. Jest to raczej strasz±cy po-PRL-owski blaszak, od niedawna jedynie bardziej atrakcyjny dzięki sporemu wysiłkowi organizacyjnemu Akcji Konin.
Ostatnimi czasy sporo mówiono o zapowiedziach PKP w zakresie możliwości budowy w naszym mie¶cie nowego budynku dworca, gdyż nie ma szans na przywrócenie ¶wietności obecnemu blaszakowi.
St±d też nasz pomysł i działanie, które mamy nadzieję spotka się z poparciem mieszkańców, Państwa wsparciem i przychylno¶ści± adresatów listu otwartego, który zał±czamy.
Z listem będzie się można zapoznać i złożyć swój podpis od czwartku 7 marca w siedzibie konińskiego oddziału PTTK przy ul. Kolejowej 11. Od poniedziałku oba dokumenty dostępne będą± również w siedzibie i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Przewidujemy również wyj¶cie do mieszkańców i możliwo¶ć złożenia swojego podpisu przy spotkaniu z członkami TPK (o terminie i miejscu poinformujemy w późniejszym terminie).
Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli mieszkańcy miasta mogliby złożyć swoje podpisy również w Państwa siedzibach, a Państwo wspomnieli o tej możliwości na swoich łamach.
Zbieranie podpisów przewidujemy do końca marca 2013, po czym inicjowan± przez Towarzystwa Przyjaciół Konina wolę mieszkańców miasta przekażemy władzom PKP oraz Prezydentowi Miasta Konina.

pozdrawiam
Piotr Pęcherski
Towarzystwo Przyjaciół Konina
62-500 Konin, ul. Mickiewicza 2
e-mail: powazki.konina@gmail.com
www.powazkikonina.org
e-mail: tpkkonin@gmail.com
www.facebook.com/tpk.konin

Listy do podpisywania s± wyłożone w PTTK i w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.
Sierpień 2018
PnWt¦rCzPtSoN