Zapal znicz pamięci
Radio Merkury po raz trzeci ogłosiło akcję "ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI". Do zapalenia znicza w niedzielę 23.10.2011 o 12.00 na Placu Wolności przy Domu Zemełki przyłączyli się ...
uczniowie z II LO z dyrektorem Sławomirem Lorkiem i historykiem Andrzejem Wardą, członkowie konińskiego Oddziału PTTK z prezesem Andrzejem Łąckim, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Konina z prezesem Piotrem Rybczyńskim, osoby indywidualne i reporterzy.
Fotorelacja w dziale ZDJĘCIA.

******
Zapalając znicze w wielkopolskich miejscach egzekucji i pamięci narodowej w południe 23-10-2011 roku, przypominamy sobie i innym, że warunki okupacji niemieckiej w latach 1939-45 na terenie Warthegau były znacznie gorsze niż w Generalnym Gubernatorstwie. Celem tej medialnej i edukacyjnej akcji jest także przypomnienie udziału Wielkopolan w tajnym nauczaniu, w powstaniu warszawskim czy podziemnych oddziałach polskiej armii nie tylko w tzw. Kraju Warty, ale i w GG.

Akcja organizowana jest przez publiczną rozgłośnię Merkury Polskie Radio w Poznaniu i poznańskie Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka. Rok temu marszałek Woźniak mówił: "Chciałbym, by ta piękna akcja stała się trwałym elementem naszej pamięci. To kolejna cegiełka w budowaniu tożsamości Wielkopolan. Ta pamięć powinna być wieczna".

Listę miejsc kaźni umieszczamy stronie internetowej www.radiomerkury.pl (poniżej).
Zamieścimy także zdjęcia z akcji nadesłane przez Słuchaczy. Przesyłanie fotografii jest częścią akcji. Uruchomiony został adres, na który można wysyłać zdjęcia z akcji: znicz@radiomerkury.pl

ZAPRASZAMY na stronę Radia Merkury!
Wrzesień 2019
Najbliższe święta:23 września