(5kB)PTTK jest stowarzyszeniem, którego członkowie chcą sobie wzajemnie pomagać w uprawianiu turystyki. Jest powszechną organizacją turystów i krajoznawców, a ich aktywność i pasja społecznego działania czyni z Towarzystwa ważny ośrodek edukacji krajoznawczo - turystycznej i organizacji ruchu turystycznego.

(8kB)PTTK jest organizacją otwartą dla wszystkich z bogatym programem działania. Oferuje swoim członkom i wszystkim zainteresowanym pomoc w realizacji własnych zamierzeń oraz udział w organizowanych imprezach turystycznych.

PTTK Oddział w Koninie zajmuje się wszechstronnie niemal wszystkimi aspektami turystyki. Udziela informacji krajoznawczych i turystycznych, organizuje imprezy turystyczne, dysponuje kadra przewodników turystycznych, oferuje własną bazę noclegową "CHATKA ORNITOLOGA PTTK" w Białobrzegu.

W Punkcie Informacji Turystycznej PTTK Oddział w Koninie można uzyskać informacje o ciekawostkach krajoznawczych w okolicy, szlakach turystycznych oraz ważniejszych imprezach turystyki kwalifikowanej, organizowanych przez Oddziały PTTK w całej Polsce

W sprzedaży znajdują się materiały krajoznawcze regionu konińskiego: katalogi szlaków pieszych, książeczki, regulaminy i odznaki turystyki kwalifikowanej. Można tu również zweryfikować zdobyte odznaki OTP, KOT, GOT i "Turysta Ziemi Konińskiej".

PTTK Oddział w Koninie zaprasza do skorzystania z cyklicznych, ciekawych propozycji imprez turystyki kwalifikowanej:

• SPACERKIEM PO ZDROWIE raz w miesiącu przez cały rok,
  • Topienie Marzanny,
  • Kolejowe Peregrynacje,
  • Majówka,
  • Rajd dla Dzieci,
  • Rajd Pierwszaka,
  • Ogólnopolski Rajd Kolarski po Wielkopolsce Wschodniej,
  • Rajd Integracyjny,
  • Rajd Przedszkolaka,
  • Śnieżny Rajd Mikołajkowy.

Wędrując zdobywaj Regionalną Odznakę Krajoznawczą PTTK "TURYSTA ZIEMI KONIŃSKIEJ"

Grudzień 2018
Najbliższe święta:22 grudnia