• Słupeckie kapliczki Ferie '2007

XIX Rajd im. Edmunda Taczanowskiego

W sobotę 13.05.2006 odbył się XIX Rajd im. E. Taczanowskiego. Komandorem trasy rowerowej był Bogdan Śniegocki. Turyści zwiedzili Zespół Klasztorny w Lądzie oraz przejechali przeuroczą trasą, wiodącą przez Nadwarciański Park Krajobrazowy. Na mecie w Ciążeniu spotkali się turyści z tras pieszych i samochodowych. Komandorem rajdu był Tomasz Chrzan.
    Magda Golak Słupca, 2006-05-15
    Klub Bicykl przed drewnianym kościółkiem w Kowalewie
    Trasa nieraz była trudna

25.04.2006 Rajd do Giewartowa

We wtorek 25 kwietnia Turystyczny Klub Miłośników Historii Regionalnej odbył rajd rowerowy na trasie Słupca - Piotrowice - Giewartów - Słupca. Głównym celem były zabytki Giewartowa: kościół, pałacyk należący w XIX wieku do rodziny Chrzanowskich oraz pomnik przyrody dąb Sokół z XIII wieku. Rajd zaliczamy do bardzo udanych i poznawczych. Uczniowie odkryli w giewartowskim kościele tablice poświęcone Władysławowi Andersowi, Księdzu Jerzemu Popiełuszce oraz Krzyż Katyński. Ołtarze boczne wykonali wnukowie Jana Matejki. Piękna pogoda, czyste jezioro i przyroda budząca się do życia miały wpływ na niezwykłą atmosferę naszego wypadu. A w drodze powrotnej obserwując pracę rolników na polach dowiedzieliśmy się, co to jest kultywator.
    Magda Golak Słupca, 2006-04-26
    25.04.2006 Krzyż Katyński
    Dąb Sokół musiało objąć 8 osób
    Grupa z opiekunem Magdą Golak przed kościołem w Giewartowie

TKMHR w Strzałkowie

12.o4.2006 TKMHR odbył przejażdżkę przez dawną granicę rosyjsko-pruską ze Słupcy do Strzałkowa. Choć dzieli te miejscowości 3 km można zauważyć szczególnie w starych budynkach różnice architektoniczne. Uczestnicy zwiedzili kościół w Strzałkowie wzniesiony w 1934 roku na miejscu dawnego drewnianego kościoła z XIV wieku.
    Magda Golak Słupca, 2006-04-18
    Budynki po dawnej rosyjskiej stronie
    Widok na kościół w Strzałkowie
    Grupa z opiekunem Magdą Golak przed pomnikiem pamięci powstańców wielkopolskich

Rajd rowerowy

2.04.2006 odbył się rajd Słupca-Młodojewo-Słupca. Udział wzięło 15 osób. Celem było zwiedzenie zabytkowego kościoła św. Mikołaja w Młodojewie, powitanie Wiosny oraz rozpoczęcie sezonu rowerowego. Kościół p.w. św. Mikołaja powstał w 1780 roku, powiększony w 1875 roku poprzez przedłużenie nawy. We wnętrzu znajduje się kilka cennych obiektów, wśród nich renesansowy tryptyk z lat 1581-1582, kamienne kropielnice z XVI wieku, późnogotycki krucyfiks oraz dwie rzeźby Chrystus Frasobliwy z XVIw. i św. Anna. Potem pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy razem z niezliczoną ilością żab wiosnę.
    Magda Golak Słupca, 2006-04-03
    2.04.2006 Grupa na trasie
    Kościół w Młodojewie
    Ognisko integracyjne

15 lat pedałowania

15 lat KTK "BICYKL" w Słupcy

Klub Turystyki Kolarskiej "BICYKL" w Słupcy skończył 15 lat. Założony 16 stycznia 1988 roku pod nazwą "RELAX" kierowany był przez Franciszka Chwiłowicza, potem przez Krzysztofa Szelążka, a od grudnia 1990 roku prezesuje dzielnie Bogdan Śniegocki. "Żelaznym" wiceprezesem był wiele lat Bogusław Renkiel, który do dziś pozostał "duszą" i sponsorem klubu.

Członkowie Klubu Turystyki Kolarskiej "BICYKL" popularyzują i uprawiają turystykę na rowerach. Organizują rajdy "Powitanie Wiosny", "Na przetrwanie", (4kB)"Rajd Częstochowski", "Rajd Pieczonego Ziemniaka". Wspomagają działalność Oddziału PTTK w Słupcy na "Rajdach Siedmiomilowców" i "Rajdzie Taczanowskiego". Lubią wspólne wyjazdy na grzybobrania, ogniska, "Andrzejki". Poznają Polskę na letnich spływach kajakowych. Potrafią zorganizować obóz wędrowny. Uczestniczą w imprezach turystycznych ościennych oddziałów. Kultywują towarzyskie spotkania w lokalu klubowym na Osiedlu Niepodległości. Pierwszym kronikarzem Klubu był Janusz Ansjon, po nim przeżycia utrwala Andrzej Siupa. Projektantem znaku klubowego jest Janusz Ansjon.

Jubileuszową uroczystość w stanicy harcerskiej w Gaju zaplanowano z karnawałowym rozmachem. Wyróżnienia z ramienia Oddziału PTTK w Słupcy wręczyli prezes Oddziału Andrzej Kończak i wiceprezes Piotr Synowiec. Otrzymali je członkowie Klubu: Magdalena Golak, Iwona i Andrzej Siupa. Podziękowania dla Klubu od Spółdzielni Mieszkaniowej złożył Tomasz Chrzan. Zaprzyjaźniony Klub Turystyczny PTTK z Konina przekazał gratulacje wraz z kolekcją materiałów fotograficznych ze wspólnych imprez. Atrakcją był wspólny przegląd przezroczy z piętnastolecia. Po części oficjalnej bawiono się w karnawałowym nastroju niemal do białego rana.

Plany na przyszłość KTK "BICYKL" ma bogate. Życzymy sukcesów w kolejnych piętnastoleciach.
    Wanda Gruszczyńska Klub Turystyczny PTTK w Koninie Konin, 2003-02-16

15 lutego 2003 Gaj Rodzinne zdjęcie członków KTK "BICYKL" w Słupcy wraz z gośćmi i sympatykami
    Prezes Bogdan Śniegocki
    Tort ufundowany przez cukiernię Renkiel ze Słupcy